RXK221M1EBK-0815S
DigiKeys varenummer
4403-RXK221M1EBK-0815S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RXK221M1EBK-0815S
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
347 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
495 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
160 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C