RJA470M1EBK-0511S
DigiKeys varenummer
4403-RJA470M1EBK-0511S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RJA470M1EBK-0511S
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
97 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C