15EDGVC-3.81-02P-14-00L(H)
DigiKeys varenummer
2388-15EDGVC-3.81-02P-14-00L(H)-ND
Producenter
Degson
Producentens varenummer
15EDGVC-3.81-02P-14-00L(H)
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 2POS 3.81MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,150" (3,81mm) Lodret Hulmontering
Kategori
Strøm - IEC
7A
Producenter
Degson
Spænding - IEC
250 V
Emballage
Bulk
Strøm - UL
8 A
Varestatus
Aktiv
Spænding - UL
300 V
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Farve
Grøn
Antal positioner
2
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Positioner pr. niveau
2
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal niveauer
1
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,150" (3,81mm)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Hovedretning
Lodret
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Termineringsudformning
Loddemetal
Kontaktendeslængde
0,134" (3,40mm)
Monteringstype
Hulmontering
Isoleringshøjde
0,362" (9,20mm)