PMD2409PMB1-A.(2).GN
DigiKeys varenummer
259-1424-ND
Producenter
Producentens varenummer
PMD2409PMB1-A.(2).GN
Beskrivelse
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Kvadratisk - 92mm L x 92mm H Kugle 120,2CFM (3,37m³/min) 2 trådledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PMD2409PMB1-A.(2).GN Modeller
Kategori
Ventilatortype
Mfr
Støj
57,6dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
12.2 W
Emballage
Boks
RPM
Varestatus
Last Time Buy
Terminering
2 trådledere
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 92mm L x 92mm H
Godkendelsesagentur
CE, CUR, TUV, UL
Bredde
38,00mm
Vægt
0,419lb (190,06g)
Luftgennemstrømning
120,2CFM (3,37m³/min)
Strømklassificering (AMPS)
0,510A
Statisk tryk
0,710in H2O (176,9Pa)
Spændingsområde
10 – 27,6VDC