SMH100-LPSE-D07-ST-BK
DigiKeys varenummer
S9236-ND
Producenter
Producentens varenummer
SMH100-LPSE-D07-ST-BK
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 14POS 1MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 14 positioner 0,039" (1,00mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,071" (1,80mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,098" (2,50mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,209" (5,30mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,039" (1,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Flydende krystalpolymer (LCP)
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
1A