PRPC039SAAN-RC
DigiKeys varenummer
S1011EC-39-ND
Producenter
Producentens varenummer
PRPC039SAAN-RC
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 39POS 2.54MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 39 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PRPC039SAAN-RC Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Mfr
Samlet kontaktlængde
0,448" (11,39mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,098" (2,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse - Stift
Flash
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Grundlæggende varenummer
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Miljø- og eksportklassifikationer
Produktspørgsmål og svar
Flere ressourcer
Vare med merværdi
Bulk
Antal Enhedspris Udv. pris
Producenters standard pakke
Alternativ længde
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
På lager: 26478
CONN HEADER VERT 38POS 2.54MM
På lager: 0
CONN HEADER VERT 37POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
På lager: 183
CONN HEADER VERT 35POS 2.54MM