PBC10SAAN
DigiKeys varenummer
S1011E-10-ND
Producenter
Producentens varenummer
PBC10SAAN
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PBC10SAAN Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Mfr
Samlet kontaktlængde
0,450" (11,43mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-65°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse - Stift
100,0µin (2,54µm)
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Grundlæggende varenummer
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Miljø- og eksportklassifikationer
Produktspørgsmål og svar
Flere ressourcer
På lager: 930
Kontroller for yderligere indgående lager
Vare med merværdi
Bulk
Antal Enhedspris Udv. pris
Producenters standard pakke
Alternativ længde
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
På lager: 49835
CONN HEADER VERT 1POS
På lager: 31161
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM