NRPC040SABN-RC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Sullins Connector Solutions
På lager: 1.330
Datablad
Similar
Molex
På lager: 0
Datablad
3M
Preci-Dip
Preci-Dip
Harwin Inc.
På lager: 746
Tilslutnings-header Hulmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
NRPC040SABN-RC
DigiKeys varenummer
S1021EC-40-ND
Producenter
Producentens varenummer
NRPC040SABN-RC
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
NRPC040SABN-RC Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,230" (5,84mm)
Mfr
Samlet kontaktlængde
0,558" (14,18mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,098" (2,50mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse - Stift
Flash
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Grundlæggende varenummer
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)