NREC040SAEN-RC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Sullins Connector Solutions
På lager: 1.989
Datablad
Similar
Molex
På lager: 0
Datablad
3M
Preci-Dip
Preci-Dip
Harwin Inc.
På lager: 746
Tilslutnings-header Hulmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
NREC040SAEN-RC
DigiKeys varenummer
S1152EC-40-ND
Producenter
Producentens varenummer
NREC040SAEN-RC
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,520" (13,21mm)
Emballage
Bulk
Samlet kontaktlængde
0,848" (21,55mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,098" (2,50mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt