STTH10LCD06FP
DigiKeys varenummer
497-12353-ND
Producenter
Producentens varenummer
STTH10LCD06FP
Beskrivelse
DIODE STD 600V 10A TO220FPAC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 600 V 10A Hulmontering TO-220FPAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STTH10LCD06FP Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Omvendt gendannelsestid (trr)
50 ns
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 600 V
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
600 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220FPAC
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
10A
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
2 V @ 10 A