STS5NF60L
DigiKeys varenummer
497-8044-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-8044-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-8044-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STS5NF60L
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 5A 8SO
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 5A (Tc) 2,5W (Tc) Overflademontering 8-SOIC
EDA/CAD-modeller
STS5NF60L Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
17 nC @ 5 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1250 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
55mOhm @ 2,5A, 10V