STPS8L30B-TR
DigiKeys varenummer
497-3222-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-3222-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-3222-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS8L30B-TR
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DPAK
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 30 V 8A Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STPS8L30B-TR Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 mA @ 30 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
30 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
8A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
490 mV @ 8 A