STPS5H100B-TR
DigiKeys varenummer
497-6587-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6587-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-6587-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS5H100B-TR
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DPAK
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 5A Overflademontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STPS5H100B-TR Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3.5 µA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
5A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
730 mV @ 5 A