STPS3L40S
DigiKeys varenummer
497-4673-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-4673-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-4673-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS3L40S
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 3A Overflademontering SMC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STPS3L40S Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 40 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
SMC
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 3 A