STPS2L60UF
DigiKeys varenummer
497-12312-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-12312-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-12312-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS2L60UF
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SMBFLAT
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 2A Overflademontering SMBflat
EDA/CAD-modeller
STPS2L60UF Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 60 V
Leverandørs enhedspakning
SMBflat
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
600 mV @ 2 A