STPS2L25U
DigiKeys varenummer
497-5573-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5573-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-5573-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS2L25U
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 25V 2A SMB
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 25 V 2A Overflademontering SMB
EDA/CAD-modeller
STPS2L25U Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
90 µA @ 25 V
Leverandørs enhedspakning
SMB
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
25 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
450 mV @ 2 A