STPS2H100A
DigiKeys varenummer
497-3758-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-3758-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-3758-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS2H100A
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO214AC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 2A Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
STPS2H100A Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 100 V
Leverandørs enhedspakning
DO-214AC (SMA)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
790 mV @ 2 A