STPS2H100
DigiKeys varenummer
497-12643-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-12643-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
STPS2H100
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO41
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 2A Hulmontering DO-41
EDA/CAD-modeller
STPS2H100 Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 100 V
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Forældet
Leverandørs enhedspakning
DO-41
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
860 mV @ 2 A