STPS20H100CG-TR
DigiKeys varenummer
497-2457-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-2457-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-2457-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS20H100CG-TR
Beskrivelse
DIODE ARRAY SCHOT 100V 10A D2PAK
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 10A Overflademontering TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STPS20H100CG-TR Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
770 mV @ 10 A
Producenter
STMicroelectronics
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
4.5 µA @ 100 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
D2PAK
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A