STPS1L30A
DigiKeys varenummer
497-6577-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6577-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-6577-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS1L30A
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AC
Detaljeret beskrivelse
Dioder 30 V 1A Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
STPS1L30A Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 30 V
Leverandørs enhedspakning
DO-214AC (SMA)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
30 V
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
395 mV @ 1 A