STPS1150A
DigiKeys varenummer
497-7545-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7545-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-7545-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS1150A
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMA
Detaljeret beskrivelse
Dioder 150 V 1A Overflademontering SMA
EDA/CAD-modeller
STPS1150A Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 150 V
Leverandørs enhedspakning
SMA
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
150 V
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
820 mV @ 1 A