STPS10H100SFY
DigiKeys varenummer
497-19094-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-19094-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-19094-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS10H100SFY
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 100V 10A TO277A
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 100 V 10A Overflademontering TO-277, 3-PowerDFN
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STPS10H100SFY Modeller
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
8 µA @ 100 V
Producenter
STMicroelectronics
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
TO-277, 3-PowerDFN
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A
Leverandørs enhedspakning
TO-277A (SMPC)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
845 mV @ 10 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)