STLQ015M18R
DigiKeys varenummer
497-15932-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-15932-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-15932-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STLQ015M18R
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STLQ015M18R Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.7 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
2.4 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
40dB – 15dB (1kHz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 150mA