STD35P6LLF6
DigiKeys varenummer
497-15462-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-15462-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-15462-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD35P6LLF6
Beskrivelse
MOSFET P-CH 60V 35A DPAK
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 60 V 35A (Tc) 70W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD35P6LLF6 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
30 nC @ 4.5 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3780 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
70W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 155°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
28mOhm @ 17,5A, 10V