STD18NF25 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | STD18NF25 |
Beskrivelse | MOSFET N-CH 250V 17A DPAK |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | N-kanal 250 V 17A (Tc) 110W (Tc) Overflademontering DPAK |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | STD18NF25 Modeller |
Kategori | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 29.5 nC @ 10 V |
Mfr | Vgs (maks.) ±20V |
Serie | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 1000 pF @ 25 V |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Effektspredning (maks.) 110W (Tc) |
Varestatus Aktiv | Driftstemperatur -55°C – 175°C (TJ) |
FET-type | Klasse Automotive |
Teknologi | Kvalifikation AEC-Q101 |
Afladning til kildespænding (Vdss) 250 V | Monteringstype Overflademontering |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C | Leverandørs enhedspakning DPAK |
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til) 10V | Pakke/hus |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 165mOhm @ 8,5A, 10V | Grundlæggende varenummer |
Vgs(th) (maks.) @ Id 4V @ 250µA |