STD12NF06LT4
DigiKeys varenummer
497-2487-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-2487-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-2487-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD12NF06LT4
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 12A DPAK
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 12A (Tc) 42,8W (Tc) Overflademontering DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STD12NF06LT4 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
10 nC @ 5 V
Mfr
Vgs (maks.)
±16V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
350 pF @ 25 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
42,8W (Tc)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
5V, 10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
100mOhm @ 6A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 250µA