LK112M33TR
DigiKeys varenummer
497-7807-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7807-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-7807-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LK112M33TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LK112M33TR Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
250 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB (400Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-30°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
14V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,35V @ 150mA