LF33CDT-TR
DigiKeys varenummer
497-1532-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-1532-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-1532-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LF33CDT-TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 500MA DPAK
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 500mA DPAK
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LF33CDT-TR Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
12 mA
Varestatus
Aktiv
PSRR
80dB – 65dB (120Hz – 65dB)
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
16V
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Spændingsdropout (maks.)
0,7V @ 500mA