LDL212PV33R
DigiKeys varenummer
497-19548-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-19548-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-19548-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LDL212PV33R
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.2A 6-DFN
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,2A 6-DFN (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LDL212PV33R Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
380 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
380 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
87dB – 50dB (120Hz – 100kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Underspændingsspærring (UVLO)
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
18V
Pakke/hus
6-WFDFN eksponeret overflade
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
6-DFN (2x2)
Spændingsdropout (maks.)
0,35V @ 1,2A