LDK130PU25R
DigiKeys varenummer
497-14258-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-14258-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-14258-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LDK130PU25R
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 6-DFN
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 6-DFN (1,2x1,3)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LDK130PU25R Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
60 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
120 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB (120Hz – 10kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
6-XFDFN
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
6-DFN (1,2x1,3)
Spændingsdropout (maks.)
0,4V @ 300mA