LDK120M-R
DigiKeys varenummer
497-13501-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13501-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-13501-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LDK120M-R
Beskrivelse
IC REG LIN POS ADJ 200MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Justerbar 1 Output 200mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LDK120M-R Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
60 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
100 µA
Varestatus
Aktiv
PSRR
55dB (120Hz – 10kHz)
Outputkonfiguration
Styringsfunktioner
Aktivér
Udgangstype
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Antal regulatorer
1
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
0,8V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (maks.)
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,3V @ 200mA