LDBL20D-18R
DigiKeys varenummer
497-17115-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-17115-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
LDBL20D-18R
Beskrivelse
IC REG LIN 1.8V 200MA 4-STSTAMP
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 4-STSTAMP™ (0,47x0,47)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LDBL20D-18R Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
40 µA
Mfr
PSRR
80dB – 55dB (1kHz – 100kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Blød start
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
4-XFQFN
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
4-STSTAMP™ (0,47x0,47)
Spænding - Output (min./fast)
1,8V