LD2981ABM33TR
DigiKeys varenummer
497-1521-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-1521-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-1521-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LD2981ABM33TR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA SOT-23-5
EDA/CAD-modeller
LD2981ABM33TR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
150 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
2.6 mA
PSRR
63dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
16V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,375V @ 100mA