L78L12ACUTR
DigiKeys varenummer
497-1195-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-1195-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-1195-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
L78L12ACUTR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89-3
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA SOT-89-3
EDA/CAD-modeller
L78L12ACUTR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
6 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
6.5 mA
PSRR
42dB (120Hz)
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Spænding - Input (maks.)
35V
Spænding - Output (min./fast)
12V