L5150BNTR
DigiKeys varenummer
497-11659-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-11659-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-11659-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
L5150BNTR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT-223
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 150mA SOT-223
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
L5150BNTR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
4.2 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
48dB (100Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
40V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
5V
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spændingsdropout (maks.)
0,5V @ 150mA