DCP3603BCMR
DigiKeys varenummer
497-DCP3603BCMRTR-ND - Tape & Reel (TR)
497-DCP3603BCMRCT-ND - Afskåret tape (CT)
497-DCP3603BCMRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DCP3603BCMR
Beskrivelse
36 V 3 A SYNCHRONOUS STEP-DOWN C
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Justerbar 0,85V 1 Output 3A SOT-23-6
Kategori
Spænding - Input (maks.)
36V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Serie
Spænding - Output (maks.)
36V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Output
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
1MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
Ja
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 150°C (TJ)
Topologi
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-6
Spænding - Input (min.)
3,3V