BTA08-600TWRG
DigiKeys varenummer
497-3387-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
BTA08-600TWRG
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Logik - Sensitiv gate 600 V 8 A Hulmontering TO-220
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BTA08-600TWRG Modeller
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
5 mA
Producenter
STMicroelectronics
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
10 mA
Emballage
Rør
Konfiguration
Enkelt
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-220-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
8 A
Leverandørs enhedspakning
TO-220
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.3 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
80A, 84A