BAS70-04FILM
DigiKeys varenummer
497-2516-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-2516-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-2516-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BAS70-04FILM
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 70V 70MA SOT23-3
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-par af serieforbindelse 70 V 70mA (DC) Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BAS70-04FILM Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 15 mA
Producenter
STMicroelectronics
Hastighed
Svagt signal =< 200mA (Io), Enhver hastighed
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 70 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-par af serieforbindelse
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
70 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
70mA (DC)