ACST10-7CT
DigiKeys varenummer
497-8742-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
ACST10-7CT
Beskrivelse
TRIAC SENS GATE 700V 10A TO220
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Logik - Sensitiv gate 700 V 10 A Hulmontering TO-220
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACST10-7CT Modeller
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
10 mA
Producenter
STMicroelectronics
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
30 mA
Emballage
Rør
Konfiguration
Enkelt
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Triactype
Logik - Sensitiv gate
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
700 V
Pakke/hus
TO-220-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
10 A
Leverandørs enhedspakning
TO-220
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
100A, 105A