SHV24-1A85-78D3K
DigiKeys varenummer
374-SHV24-1A85-78D3K-ND
Producenter
Producentens varenummer
SHV24-1A85-78D3K
Beskrivelse
HIGH VOLTAGE REED RELAY, FORM 1A
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed-relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Producenter
Standex-Meder Electronics
Funktioner
Diode
Serie
Termineringsudformning
Pc-ben
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
16.4VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
3,6VDC
Monteringstype
Hulmontering
Driftstid
1.1 ms
Spolespænding
24VDC
Frakoblingstid
100 µs
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Kontaktnormering (Strøm)
1 A
Kontaktmateriale
Rhodium (Rh)
Switch-spænding
1000VAC, 1000VDC - maks.
Spolemodstand
2 kOhms
Spolestrøms
12 mA