KT24-1A-40L-SMD
DigiKeys varenummer
374-1364-2-ND - Tape & Reel (TR)
374-1364-1-ND - Afskåret tape (CT)
374-1364-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
KT24-1A-40L-SMD
Beskrivelse
REED RELAY 1 FORM A 24V SMD
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed-relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Overflademontering
Kategori
Switch-spænding
1000VAC, 1000VDC - maks.
Producenter
Standex-Meder Electronics
Spolestrøms
13.3 mA
Serie
Spoletype
Ikke-låsende
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Termineringsudformning
Mågevinge
Varestatus
Aktiv
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Monteringstype
Overflademontering
Aktiveringsniveau-spænding
16VDC
Spolespænding
24VDC
Frigøringsniveau-spænding
2,9VDC
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Kontaktnormering (Strøm)
1 A
Spolemodstand
1.8 kOhms