RPC2010JT39R0
DigiKeys varenummer
738-RPC2010JT39R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RPC2010JT39R0CT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RPC2010JT39R0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RPC2010JT39R0
Beskrivelse
RES 39 OHM 5% 3/4W 2010
Detaljeret beskrivelse
39 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RPC2010JT39R0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)