RPC2010JT10K0 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Stackpole Electronics Inc
På lager: 50.992
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 637
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 8.285
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
10 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RPC2010JT10K0
DigiKeys varenummer
RPC2010JT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RPC2010JT10K0CT-ND - Afskåret tape (CT)
RPC2010JT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RPC2010JT10K0
Beskrivelse
RES 10K OHM 5% 3/4W 2010
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RPC2010JT10K0 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2010 (5025 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)