RPC0805JT82K0 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Vishay Dale
På lager: 1.761
Panasonic Industry
På lager: 4.480
YAGEO
82 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RPC0805JT82K0
DigiKeys varenummer
RPC0805JT82K0-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RPC0805JT82K0
Beskrivelse
RES 82K OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RPC0805JT82K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)