RPC0805FT560R-UP
DigiKeys varenummer
738-RPC0805FT560R-UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RPC0805FT560R-UP
Beskrivelse
RES 560 OHM 1% 1/2W 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RPC0805FT560R-UP Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)