RNCF0805BTE301K
DigiKeys varenummer
738-RNCF0805BTE301KTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RNCF0805BTE301KCT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RNCF0805BTE301KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RNCF0805BTE301K
Beskrivelse
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
301 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCF0805BTE301K Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)