RNCF0603BTE470R
DigiKeys varenummer
738-RNCF0603BTE470RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RNCF0603BTE470RCT-ND - Afskåret tape (CT)
738-RNCF0603BTE470RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RNCF0603BTE470R
Beskrivelse
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/6W 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 Ohms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCF0603BTE470R Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)