RNCA0603DTE261K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0603DTE261K er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603DTE261K
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603DTE261KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603DTE261K
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 261 KOHM, 0.5%,
Detaljeret beskrivelse
261 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603DTE261K Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)