RNCA0603DTC365R kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0603DTC365R er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603DTC365R
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603DTC365RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603DTC365R
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 365 OHM, 0.5%,
Detaljeret beskrivelse
365 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603DTC365R Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)