RNCA0603DTC1K62 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for RNCA0603DTC1K62 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RNCA0603DTC1K62
DigiKeys varenummer
738-RNCA0603DTC1K62TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RNCA0603DTC1K62
Beskrivelse
RES, AUTO, 0603, 1.62 KOHM, 0.5%
Detaljeret beskrivelse
1.62 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RNCA0603DTC1K62 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)